Kupujemy sprzęt depilujący – na co zwrócić uwagę?

Wśród środków do pielęgnacji oraz higieny, pokaźną wziętością cieszą się depilatory. Gwarantują one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. Twórcy oferują coraz to nowsze modele i nowatorskie rozwiązania. Jak dokonać wyboru odpowiedniego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania odnajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku możemy znaleźć parę rodzajów depilatorów. Różnią się one między sobą mechanizmem działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, inaczej depilatory klasyczne, istnieje na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm z reguły oparty jest na dyskach lub też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, odblokują się i zamykają, przez co są w stanie łapać włoski. Depilator świetlny ma lampę, jaka naświetla sprecyzowany obszar cery. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o przeróżnej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. To właśnie dzięki temu zapobiegamy ponownemu wzrostowi włosa. Ostatni rodzaj, czyli depilator laserowy, działa na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – innymi słowy brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może zostać gruntownie zniszczona bądź też też uszkodzona.

Na co zwrócić uwagę kupując depilator świetlny?
To, co warto wziąć pod szczególną uwagę podczas zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, iż każdy z nas ma inny próg bólu, a nazbyt wysoka moc urządzenia może być dla niektórych bolesna. Skóra w różnych miejscach ciała jest mniej lub bardziej wrażliwa, dlatego moc urządzenia musimy zawsze przystosowywać do depilowanego obszaru. Nie bez znaczenia jest też dostosowanie tego parametru do rodzaju skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, mają dodatkową funkcję, jaką jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed kupnem?
Wybór słusznego depilatora nie należy do najprostszych zadań. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, lecz też mocą urządzenia oraz akcesoryjnymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest nadzwyczaj istotny. Odszukamy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub ewentualnie również akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych potrzeb, ponieważ każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.
Znaczące są także funkcje, jakie mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Odszukamy m.in. aplikacje do planowania depilacji bądź też czujnik rozpoznawania typu skóry.
Nie bez znaczenia jest też ilość trybów pracy oraz regulacja mocy działania. By depilacja była skutecznie i bezproblemowo przeprowadzona na rozmaitych obszarach ciała, poprawnie jest przystosować możliwości depilatora. Co poniektóre modele posiadają ponadprogramowe głowice bądź nasadki – to właśnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.