Film o polskim podróżniku – Projekt Biały Jaguar

Obce chwalicie, swego nie znacie – słowa te nadal są nadzwyczaj aktualne. Choć większa część z nas zna oraz szanuje sobie pasjonujące przygody Robinsona Crusoe, to polska seria powieści o zuchwałym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w kolosalnej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a później jej kontynuacje, inaczej „Orinoko” i „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, słynnego reportażystę, przyrodnika i prozaika. Nie jest to powieść historyczna, niemniej jednak postać Johna Bobra oparta jest na pewnych przesłankach, a mianowicie drewnianej łodzi z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” znalezionej na wyspie Coche.

Czy ekranizacja „Wyspy Robinsona” jest możliwa?

Tak przyciągająca seria powieści wyraźnie zasługuje na ekranizację – ma ona kolosalny potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak oraz komercyjnym. Wspaniałe przygody Johna Bobra to materiał, który bezbłędnie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc fantastyczną prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć obserwatorom niezapomnianych wrażeń, wzbudzając zachwyt i przenosząc w świat równikowych wysp. Morał nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Z jakiej przyczyny projekt Biały Jaguar przyciągnie obserwatorów?

Fikcja jest tym, co pozwala zapomnieć o mało interesującej powszedniości, pracy, szkole oraz innych zobowiązaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to gruntownie inny świat, który wolno ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące przygody, zwroty akcji i zaskakująco autentyczne, jak na produkcję podróżniczą, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Projekt Biały Jaguar powoduje, że wersja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej możliwa. Warto zatem zainteresować się tym niezmiernie ciekawym projektem, który bez zaprzeczania okaże się hitem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Fantastyczna historia Johna Bobra – polskiego Robinsona Crusoe!

Podążając za losami odważnego, polskiego wędrowca Johna Bobra, oszałamiająca rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o dzielnym i nieugiętym poszukiwaczu przygód, opisująca barwny świat tubylców oraz ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Dzika przyroda, indiańscy wojownicy i poszukiwanie cenności – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje oszałamiających wątków.
Warto pamiętać, że nie są to fakty historyczne – John Bober jest wyłącznie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Pomimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, wobec tego warto przenieść się w świat fantazji i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Adaptacja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nowiutką widownie oraz zwiększy jego popularność, jednak również przedstawi tę opowieść starym fanom w nowatorskiej formie.

Więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar